O mně

„Starejme se dobře o své tělo, aby v něm duši dobře bylo.“

Asi od jakživa jsem měla vztah k životu, k přírodě samotné, ke zvířatům, stromům, keřům, k rostlinám a k bylinkám. Vždy jsem toužila žít v harmonii s přírodou a udržet si jak  duševní, tak i fyzickou rovnováhu. Život je cesta. Dává nám lekce, abychom viděli co pochopit máme a ukazuje nám směr kterým se vydat, když tápeme.

Každá nemoc je šance pochopit co v životě děláme špatně a postavit se k tomu čelem. A někdy i všem rodinným příslušníkům. Tátovi ještě nebylo 40 let když měl první infarkt, následoval další a pak začala série mozkových mrtvic, těžká cukrovka, nádory na ledvinách a játrech a svou roli sehrála velká nadváha … bylo to období deseti let a jeden uzavřený kruh. Táta odešel nahoru po 3 infarktech a 7mi mrtvicích, byla to velmi strastiplná, leč poučná cesta. Myslím, že nás to poznamenalo celou rodinu vcelku pozitivním způsobem – každý z nás si zvolil svou duchovní cestu, všichni žijeme zdravě a zajímáme se o přírodní léčbu, udržení váhy, hygienu duše, čínskou medicínu a pomáháme lidem. Každý z nás svým osobitým způsobem.

Já sama jsem předtím v životě neměla s váhou problémy. Život kvapil a najednou jsem se ocitla na prahu 40tky… Po všech životních útrapách a nezdarech, prodělaných dlouhodobých stresech jsem zůstala sama na finance i své úžasné leč pubertální děti , nemoci a smrt rodičů, rozchody a odchody manželů, stěhovaní ze státu do státu, denní stres v práci a i na splnění mého životního snu postavit si svůj domek podle svého přání jsem zůstala nakonec sama. Nic z toho mi nepřidalo, vše si prostě vybralo svou daň. Najednou bylo vše jinak, kila přibývala, pomalu a plíživě… Samozřejmě v panice rychle shodit jsem vyzkoušela kde co, ale bohužel s nulovým výsledkem.

Život ve Francii a s francouzi, dali mému pohledu na život a hlavně stravování další rozměr. Velmi mě oslovila francouzská kuchyně, jejich striktní časy na jídlo, pravidelnost a rozmanitost. Čerstvá zelenina a ovoce u každého jídla. Velmi ráda a dobře vařím. Recepty na ryby a korýše, francouzská vína a sýry, jednoduché skvělé a netradiční saláty mi naprosto učarovaly. Celý život se stravuji velmi zdravě – domácí sezónní ovoce a zelenina jsou na denním pořádku, aromatická zahrádka a bylinky na pití čajíků, do jídla i k přírodní léčbě, moje včelky a jejich med, domácí vajíčka… ale stále to nebylo dost.

Tělo je totiž věrným zrcadlem duše.

Najednou přišlo nucené zastavení v mém vyhektěném životě, přehodnocení všeho co se v něm kdy dělo a proč. A rozhodla jsem se pro velkou životní změnu! A začnu u sebe a zhubnu! A následně pak budu pomáhat i jiným lidem.

Hledala jsem něco jednoduchého, bezbolestného a funkčního. Jako češi máme své zvyky, tradice a jídla, která milujeme a to není vůbec snadné změnit. Zjistila jsem, že ne každý člověk si chce dělat x druhů salátů a jiných nových jídel, každý den něco jiného. Shodou náhod jsem se seznámila se 40 let prověřeným konceptem na bylinné bázi což mě velmi oslovilo a navíc mi to moc zachutnalo. Splnilo to mé požadavky na jednoduchost a rychlost přípravy, vyčištění organismu, dovyživení těla s kompletním obsahem vitamínů a minerálů, příjemné zhubnutí, bez hladovění, účinné odvodnění, dodání tolik scházející energie a samozřejmě i následné a jednoduché udržení si váhy do budoucna … a vše začalo jít úplně samo. A já jsem za to moc vděčná, že jsem našla svou

ZDRAVOU ŽIVOTNÍ CESTU!

Uvědomila jsem si, že nemít nadváhu je velice důležité jak po fyzické stránce, tak i po stránce psychické. Protože všechno souvisí se vším.